XC seriál BAHNO

Fotogalerie / reportáže / video

Přivítáme, pokud nám zašlete na adresu webmastera (webmaster@ambike.com) fotografie ze závodu, videozáznam, reportáž nebo odkazy na stránky s nimi.

Zpět na seznam

Report 2002

Ohlasy v tisku: článek 1 | článek 2 | článek 3 | článek 4 | článek 5

1.závod

Zahájení XC série na Tuhnické louce a nedalekých pěšinách v lázeňském lese bylo ve znamení teplého a slunečného počasí. To však nezabránilo tomu, aby louka nebyla pořádně podmáčená. Osm kol dalo závodníkům slušně zabrat, vyskytly se i pády v listím pokrytém sjezdu.V kategorii Elita zvítězil Jiří Chyba, Veterány vyhrál Zdeněk Bartoš a z žen byla nejlepší Jana Kurťáková.

Demokraticko ekologické cítění všech přítomných potěšil uvědomělý občan, který měl po skončení závodu starost o zachování kvality louky, neboť si tudy krátí cestu na zahrádku. Děkujeme.

2.závod

Už značení trati druhého závodu probíhalo za velmi chladného počasí a s blížícím se okamžikem startu ještě víc přituhovalo. Naštěstí na nás nezanevřelo slunce. Díky konání závodu v rozumné vzdálenosti od civilizace jsme tentokrát byli ušetřeni pozornosti protibikerských aktivistů. Čtyři okruhy vedoucí vrchem u čankovské Bílé skály se, soudě podle ohlasů, líbily. Vymrzlí závodníci v cíli přivítali grog. V kategorii Elita zvítězil znovu Jiří Chyba, Veterány vyhrál Luboš Eberl a z žen byla nejlepší Monika Vyšínová.

Závěrem jedna perlička. Ihned po skončení závodu vjel na louku, kde byla situována startovní a cílová rovinka, traktor s pluhem a začal bez okolků orat :-).

3.závod

Ačkoliv předpověď počasí už delší dobu slibovala déšť, konal se třetí závod sice pod mrakem, ale jinak na trestuhodně vyprahlém povrchu známého "Sachráku". Budiž nám útěchou, že trasa vedla alespoň hrbatými pěšinami, poznamenanými vydatnou agroturistikou. Charakter čtyř dvouapůlkilometrových kol se (jako v každém závodě Bahna) lišil od předchozích lokalit do té míry, že si ani favorizovaní závodníci nemohli být jisti, zda jim padne na tělo. Na výsledcích to bylo znát. V kategorii Elita zvítězil Filip Eberl, Veterány vyhrál znovu jeho otec Luboš Eberl a z žen byla tentokrát nejlepší Lucka Vondráčková.

Potěšila nás přítomnost "profíka" Tomáše Kozáka, věrného zástupce tisku Jiřího Linharta a početného diváctva, které se postaralo o patřičnou atmosféru. Také nás potěšila nepřítomnost prudičů (pěších či na koních), kteří si leckde vzali za cíl vyhnat bajkerskou verbež co nejdál od lidských sídel, nejlépe na Sibiř.

4.závod

Ve finálním závodě seriálu se počasí konečně umoudřilo a obdařilo nás celkem vydatnou přeháňkou. Na trati, která vedla po levém břehu Ohře z Všeborovic k dřevěnému mostu před Dubinou se to ale příliš neprojevilo; tento úsek je podmáčený celoročně. Časovka byla pro mnohé závodníky překvapením, protože část trasy měla téměř trialový charakter a udržet v ní tempo vyžadovalo notnou dávku zručnosti a zkušenosti s vedením kola v náročném terénu. Závodníků přijelo méně než obvykle, objevili se ale nové tváře včetně velmi mladých dětí. Nejmladším účastníkem byl sedmiletý Matouš Valtera. Přítomnost mládeže pořadatelé zohlednili vyhlášením vítězů časovky v kategorii juniorů a juniorek. Příští rok budou tyto kategorie zařazeny do všech závodů seriálu.

Vyhlášení výsledků proběhlo v sále hostince v Dubině, kde byl závodníkům podáván guláš. Dobu potřebnou ke spočítání výsledků si účastníci zkrátili sledováním freestylové exhibice ostrovských borců, kteří za své vystoupení sklidili zasloužený potlesk. Časovku vyhrál v elitě Ondřej Pávek, veterán Pavel Santo a za ženy Lucka Vondráčková. Trofej vítěze celého seriálu získal elitní Tomáš Eberl, cena za veterány se stala kořistí Zdeňka Bartoše a v ženách byla nejlepší Lucka Vondráčková. Vítězové seriálu obdrželi hodnotné ceny a trofeje včetně VIP volňásků na námi pořádaný maraton Artamonovův memoriál či spřátelenou akci Chomutovský maraton.

Příjemně nás šokovala nebývalá vstřícnost, kterou projevila hospodyně z rodinného domku v bezprostřední blízkosti cílové čáry. Nejen že nám věnovala křídu k popisu asfaltky, ale zapůjčila nám i nábytek pro provádění zápisu. Ze stolu, židlí s polštářky a ubrusu s cibulovým vzorem jsme byli tak paf, že jsme odmítli i nabízenou kávu a pečenou husu. Této milé paní děkujeme, stejně jako všem našim pomocníkům, sponzorům, novinářům a vůbec přátelům bajkingu. Vám závodníkům děkujeme za účast a trpělivost a těšíme se na vás znovu za rok, protože zájem, který jste o A.M.BAHno limits projevili, nás zavazuje k pokračování a práci na jeho vylepšování.

Zpět na seznam

© A.M.bike, z.s., web & design: Daniel Danielčák 2002 - 2024 | admin | 1 on-line  | 323286 visits ↑↑↑